Stack

Stack<T>
Stos to typ kolekcji z zachowaniem Last-In-First-Out (LIFO). Ostatni przyszedł pierwszy wyszedł. To tutaj następny element, który chcemy przetworzyć, to ostatni element, który umieściliśmy w kolekcji.
Ze stosu pobieramy zawsze ostatni element.

Często stosujemy stos w scenariuszach, w których musimy zapewnić użytkownikowi możliwość powrotu. Pomyśl o swojej przeglądarce. Podczas przechodzenia do różnych stron internetowych odwiedzane adresy są umieszczane na stosie. Następnie, po kliknięciu przycisku Wstecz, element na stosie (który reprezentuje aktualny adres w przeglądarce) jest wyskakujący i teraz możemy uzyskać ostatni odwiedzony adres z elementu na stosie. Funkcja cofania w aplikacjach jest również implementowana przy użyciu stosu.

Oto jak możesz użyć stosu w C #:

Wewnętrznie stos jest implementowany za pomocą tablicy. Ponieważ tablice w języku C# mają stały rozmiar, w miarę jak wpychasz elementy do stosu, może być konieczne zwiększenie jego pojemności przez ponowne przydzielenie większej tablicy i skopiowanie istniejących elementów do nowej tablicy. Jeśli wymagana jest ponowna alokacja, zakładając, że stos zawiera n elementów, wszystkie te elementy należy skopiować do nowej tablicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *