Jak Zdobyć Doświadczenie W Programowaniu?

Jak Zdobyć Doświadczenie W Programowaniu?

Firmy nie lubią zatrudniać ludzi bez doświadczenia i wiele firm nie chce też szkolić. Skoro tak wiele firm nie jest otwartych na zatrudnianie osób bez doświadczenia, to jak ktoś zdobywa doświadczenie?

Podczas gdy świat korporacyjny nie zawsze jest chętny do zatrudniania osób z niewielkim lub żadnym doświadczeniem, świat non-profit chętnie zatrudnia wolontariuszy z niewielkim doświadczeniem lub bez niego. Niektóre organizacje non-profit będą w stanie zapłacić nawet niewielką kwotę. Możesz też wybrać jakiś porzucony projekt open source i ożywić go. Praca z otwartym kodem źródłowym jest świetnym narzędziem do tworzenia CV.

Dobrą wiadomością jest to, że programiści mogą zdobyć doświadczenie w programowaniu i rozwijać swoje umiejętności, jednocześnie nawiązując przyjaźnie w branży i promując swoją pracę, którą wykonali. Dwa najlepsze sposoby, aby to zrobić, to rozpocząć i zakończyć własny projekt, oraz zapisanie się na wyzwania kodowania.

Bez względu na to, jakich języków programowania się nauczyłeś, zawsze ważne jest, aby ćwiczyć swoje umiejętności, uczyć się od innych i nawiązywać kontakty w swojej branży. Wyzwania programistyczne to świetny sposób na ćwiczenie swoich umiejętności. Jeśli dopiero zaczynasz programować, nie oczekuj, że wygrasz pierwsze wyzwania. Zamiast tego użyj ich jako narzędzia do doskonalenia, obserwując w akcji genialnych programistów. Wiele z tych witryn ma również otwarte archiwa, dzięki czemu możesz konkurować w poprzednich wyzwaniach i łatwo porównywać swoje rozwiązania z tym, co zrobili inni w przeszłości.

Oto kilka miejsc, od których można zacząć:

GitHub

Jeśli nie masz jeszcze konta na GitHubie, utwórz je natychmiast, teraz zaraz. To miejsce, w którym możesz współtworzyć projekty open source, publikować własne projekty i pochwalić się swoimi umiejętnościami pracodawcom na całym świecie. Posiadanie profilu GitHub w swoim CV jest obecnie standardem dla programistów.

StackExchange

To kolejne miejsce, w którym powinieneś mieć założone konto. To sieć społeczności programistów, w której prawie 100 milionów programistów spotyka się, aby dzielić się wiedzą i pracować nad swoją karierą.

Coderbyte

To aplikacja internetowa stworzona, aby pomóc Ci ćwiczyć programowanie i doskonalić umiejętności kodowania. Oferujemy zbiór wyzwań związanych z kodem i kursów tworzenia stron internetowych, które pomogą Ci przygotować się do nadchodzących rozmów kwalifikacyjnych. Wyzwania kodowania mają różne poziomy trudności i można je wszystkie wykonać bezpośrednio w ich edytorze online.

CodeWars

To miejsce, w którym możesz doskonalić swoje umiejętności programistyczne i jednocześnie budować reputację, rozwiązując różne wyzwania, aby poprawić swoją pozycję w rankingu. CodeWars ma wyzwania dla dosłownie kilkudziesięciu języków programowania.

LeetCode

Ta strona internetowa pomaga przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych i zawiera ponad 1500 pytań technicznych do przećwiczenia. LeetCode ma również szereg innych narzędzi, które mają na celu łączenie programistów z pracodawcami.

CodeChef

To strona programistyczna, która zapewnia setki wyzwań. Możesz pisać kod w ich edytorze online i przeglądać kolekcje wyzwań, które są podzielone na różne kategorie w zależności od poziomu umiejętności. Mają dużą społeczność programistów, którzy współtworzą fora, piszą samouczki i biorą udział w konkursach kodowania.

Exercism

To witryna z wyzwaniami kodowania, która oferuje ponad 3000 wyzwań obejmujących ponad 50 różnych języków programowania. Po wybraniu języka, który chcesz opanować, podejmujesz wyzwania związane z kodowaniem bezpośrednio na swoim komputerze. Różni się jednak nieco od innych witryn z wyzwaniami, ponieważ po ukończeniu każdego wyzwania pracujesz z mentorem. Mentor przegląda Twoje odpowiedzi online i pomaga je poprawić w razie potrzeby. Gdy Twoje odpowiedzi zostaną zatwierdzone i przesłane, odblokujesz więcej wyzwań.

FreeCodeCamp

Jest społecznością non-profit, która pomaga w nauce kodowania poprzez tworzenie projektów. Prowadzi listę swoich najlepszych witryn z wyzwaniami kodowania. Nauczysz się kodować, wykonując wyzwania związane z kodowaniem i budując projekty. Po drodze zdobędziesz również zweryfikowane certyfikaty.

TopCoder

Regularnie publikuje wyzwania kodowania z portfelami, które wahają się od 1 USD do 15 000 USD. Wyzwania sięgają od Angulara, Reacta, Javy, SQL, Htmla do nauki o danych i innych dziedzin informatyki.

CodinGame

Różni się nieco od innych serwisów, ponieważ zamiast po prostu rozwiązywać problemy związane z kodowaniem w edytorze, bierzesz udział w pisaniu kodu do gier, w które grasz bezpośrednio online.

Pamiętaj. Kiedy pracujesz w domu, staraj się jak najlepiej naśladować tworzenie oprogramowania w środowiskach profesjonalnych. Napisz plan projektu, utwórz testy jednostkowe, skonfiguruj conocną kompilację i tak dalej. Gwarantuję, że staniesz się do tego lepszym programistą i będziesz miał coś do pokazania pracodawcom, co w rzeczywistości jest dość ważne!

Powinieneś rozważyć dołączenie do dobrego kurs online.
I tutaj możesz się zapisać na taki kurs programowania w C#

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *