3 Najpopularniejsze Książki Dla Programistów C#

Jeśli chcesz zostać świetnym programistą C#, musisz opanować podstawy. Przez podstawy rozumiem pojęcia, które zawsze mają zastosowanie. ASP.NET Core NIE jest jednym z nich!
Nie jest nim też Entity Framework Core, Xamarin, Azure itp.

Ramy i narzędzia pojawiają się i znikają. Zdobycie biegłości w ramach może dać ci szanse na karierę w krótkim okresie, ale jeśli chcesz wyprzedzić grę, musisz zrozumieć podstawowe zasady.

Kiedy dobrze zrozumiesz podstawy, możesz szybko nauczyć się nowego frameworka lub nowego języka programowania. Na tym poziomie nauka nowego języka jest po prostu kwestią przyzwyczajenia się do nowej składni. Większość koncepcji brzmi znajomo.

Oto moje 3 absolutnie ulubione książki.
Przeczytałem każdy z nich dwa razy! Dlaczego tylko 3 książki? Mógłbym wymienić tutaj 30 książek, ale prawdopodobnie nie przeczytałbyś żadnej z nich, ponieważ byłoby ich zbyt wiele! Mniej znaczy więcej.

Wybrałem 3 najlepsze, które najbardziej mi się podobały, spośród wszystkich innych książek, które czytałem. I żadna z tych książek nie uczy języka programowania C#. Zakładam, że przeczytałeś jedną lub więcej książek na ten temat lub obejrzałeś moje kursy. Tak więc te książki są „dodatkowymi” materiałami, które uczynią cię lepszym programistą.

Czysty Kod. Podręcznik Dobrego Programisty. (Robert C. Martin)

Robert C Martin (wujek Bob) jest moim guru! Wiele się nauczyłem z jego książek i filmów. Przeczytałem większość jego książek i obejrzałem większość jego filmów.

Książka jest prosta i łatwa do przeczytania, a przykłady mają sens. Chodzi głównie o SOLIDNE zasady orientacji obiektowej i wzorców projektowych.

Jak pisać dobry kod, a zły przekształcić w dobry. Jak formatować kod, aby osiągnąć maksymalną czytelność. Jak implementować pełną obsługę błędów bez zaciemniania logiki kodu.

Z tego podręcznika dowiesz się m.in., jak tworzyć dobre nazwy, obiekty i funkcje, a także jak tworzyć testy jednostkowe i korzystać z programowania sterowanego testami. Nauczysz się przekształcać kod zawierający problemy w taki, który jest solidny i efektywny.

UML i wzorce projektowe (Craig Larman)

Mogę powiedzieć najlepsza książka OOP, którą warto przeczytać?
Istnieje wiele książek na ten temat, ale większość z nich jest nudna na śmierć. Craig uczy OOP w prawdziwym świecie.

Przeprowadzi Cię przez wymagania dwóch aplikacji i użyje iteracyjnego programowania do ich zbudowania. Książka ma około 900 stron, ale obiecuję, że warto ją przeczytać. Przed przeczytaniem tej książki przeczytałem wiele książek o OOP i korzystałem z niej przez lata. Kiedy czytałem tę książkę, zdałem sobie sprawę, że nic nie wiem o OOP!

Craig Larman łączy znajomość języka UML z wiedzą na temat wzorców projektowych i przedstawia w swojej książce sposoby projektowania systemów informatycznych z wykorzystaniem języka UML 2.

Testy jednostkowe. Świat niezawodnych aplikacji (Roy Osherove)

Świetna książka, jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o automatycznych testach i rozwoju opartym na testach. Roy był bardzo szanowany w tym obszarze i prowadził warsztaty na całym świecie, prowadząc automatyczne testy dla programistów C#.

Książka ma nieco ponad 200 stron i możesz ją łatwo przeczytać.

Dzięki tej książce:

  • rozwiejesz swoje wątpliwości dotyczące testów
  • poznasz najpopularniejsze narzędzia wspomagające testowanie
  • zorganizujesz swoje testy jednostkowe
  • zapoznasz się z kluczowymi elementami dobrych testów
  • stworzysz niezawodny i tani w utrzymaniu kod

2 comments

  1. Czysty Kod. Pana Robert C. Martin to genialna książka, co chwilę do niej zaglądam

  2. Wspaniały blog wiele przydatnych informacji zawartych w poszczegolnych postach, Dzieki Ci za to serdeczne, zapraszam także do siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *