Jak komputer wykonuje (uruchamia) program

Po włączeniu komputera pamięć główna (RAM) jest całkowicie pusta. Pierwszą rzeczą, jaką musi zrobić komputer, jest przeniesienie systemu operacyjnego z dysku twardego do pamięci głównej.

Jak działa C#

Komputery nie rozumieją języków naturalnych, takich jak polski, angielski czy włoski, więc do komunikowania się z nimi potrzebny jest język komputerowy, taki jak C#, a C# to bardzo potężny język komputerowy wysokiego poziomu.

strings

Efektywne manipulowanie Stringiem.

Chcemy posłużyć się zawartością obiektu typu String, ale chcemy uniknąć jego nadmiarowości przy jego automatycznym tworzeniu z powodu niezmienności takich obiektów.

Wzorce Projektowe

Wzorce Projektowe to sprawdzone w praktyce, uniwersalne rozwiązania często pojawiających się problemów podczas projektowania aplikacji. Wzorce projektowe tworzone są najczęściej w oparciu o programowanie obiektowe.

Klasyfikacja Algorytmów

Istnieje wiele różnych sposobów klasyfikacji algorytmów. Możemy je klasyfikować ze względu na:

Algorytm

Algorytm to zestaw ściśle określonych czynności, które prowadzą do wykonania określonego zadania. Algorytm określa sposób rozwiązania problemu i ma on zastosowanie w różnych dziedzinach.

Extension methods wywołania łańcuchowe

Extension methods wywołania łańcuchowe

Gdy metoda rozszerzenia zwraca wartość, która ma ten sam typ, co jej argument, może być użyta do „połączenia” jednego lub więcej wywołań metod z kompatybilną sygnaturą.

Prosty Kalkulator w C#

Napiszemy teraz prosty kalkulator za pomocą języka programowania C#.

Program C# do sortowania nazw

Program C# do sortowania nazw

Mam ciąg nazw oddzielonych średnikiem.
Napiszemy teraz program C#, który może sortować te nazwy zarówno w porządku rosnącym, jak i malejącym.

3 Najpopularniejsze Książki Dla Programistów C#

Jeśli chcesz zostać świetnym programistą C#, musisz opanować podstawy. Przez podstawy rozumiem pojęcia, które zawsze mają zastosowanie. ASP.NET Core NIE jest jednym z nich!

Przeciążanie operatorów w C# cześć.2

Z operatorów mogą korzystać również nasze własne obiekty, ale w normalnej sytuacji nie będą one wiedziały jak mają skorzystać z tych operatorów.