Tablice – Tablice a inne kolekcje.

8) Tablice a inne kolekcje.

Doszliśmy do końca tego rozdziału i wiele wam pokazałem na temat tablic, ale tak naprawdę, już nauczyliście się więcej niż myślicie, ponieważ prawie wszystko co wam pokazałem o tablicach jest prawdziwe także dla większości innych kolekcji.

  • Nawiasy kwadratowe służą do identyfikacji elementu tablicy,
  • Używamy pętli foreach do wyliczenia każdego elementu w tablicy,
  • Indeksowanie zaczynające się od 0,
  • Bezproblemowa integracja z debuggerem.

Te pomysły nie dotyczą tylko tablic, te same zasady i ogólnie taka sama składnia działają w przypadku kolekcji w ogóle, w tym dla listy i słownika, o których dowiesz się w dalszej części tego kursu. I to jest świetne, ponieważ naprawdę pomaga w pracy z kolekcjami. Za każdym razem, gdy spotykasz nową kolekcję, możesz po prostu użyć tej samej składni, którą już znasz.

Mam nadzieję, że w tym rozdziale, dałem Ci dobre wprowadzenie do kolekcje skupiające się na tablicach. Nauczyłeś się, że kolekcje to typy, które grupują wiele obiektów razem.

Możesz użyć pętli foreach, aby wyliczyć wszystkie elementy w kolekcji, Zwykle używasz składni nawiasu kwadratowego do identyfikowania elementów w kolekcji, lub gdy chcesz odczytać, czy zapisać element kolekcji, ale kiedy używasz składni nawiasu kwadratowego,
musisz używać indeksowania od zera a także widziałeś, że kolekcje bardzo łatwo integrują się debuggerem.

Cały kurs dostępny na Udemy

!!! Dodatkowo Prezent !!!

Książka “Wprowadzenie do kolekcji C#”

Kup kurs przez ten link. Jest to dla mnie ważne !!!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *