Tablice praktyczny przykład – plik CSV.

4) Plik CSV.

Teraz muszę napisać kod, aby zaimportować dane z zewnętrznego pliku CSV do tablicy, i jest to plik, który nasz kod musi odczytać. Pierwszy wiersz to tylko nagłówek.

Następnie każdy wiersz zawiera dane dla jednego miast, a wewnątrz każdej linii znajduje się 6 pozycji danych na temat tego miasta oddzielonych przecinki, lub jeśli ktoś woli , 6 kolumn.
Jest nazwa każdego miasta, trzyliterowy kod dla każdego miasta, kraj w którym znajduje się to miasto, całkowita populacja tego miasta  w 2019r, populacja menzczyzn tego miasta  w 2019r, populacja kobiet tego miasta  w 2019r.

Przy okazji małe wyjąsnienie na wypadek gdybyś nie znał plików CSV. CSV oznacza wartość oddzieloną przecinkami, i dosłownie oznacza to to, co można zobaczyć w tym pliku, plik tekstowy, w którym podane są wartości, oddzielone przecinkami. Jest to popularny format, który jest szczególnie powiązany z arkuszami kalkulacyjnymi, a przy okazji, jest w pełni obsługiwany przez program Excel, i doskonale nadaje się do zapisywania danych arkusza kalkulacyjnego jako czystego tekstu. 

Plik ten zawiera już listę miast w kolejności malejącej liczby ludności. To sprawia, że nasze zadanie wyświetlania 7 największych miast według populacji jest bardzo łatwe, ponieważ oznacza to, że musimy po prostu odczytać 7 pierwszych miast z pliku, i możemy zignorować wszystko poza tymi pierwszymi 7 miastami. Jeśli zastanawiasz się, skąd mam dane,
dane pochodzą ze strony www Głównego urzędu statystycznego.

Cały kurs dostępny na Udemy

!!! Dodatkowo Prezent !!!

Książka „Wprowadzenie do kolekcji C#”

Kup kurs przez ten link. Jest to dla mnie ważne !!!